SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 12354428
nr 1235 4428
Gräddkanna
silver, 1800-tal. Höjd: 13 cm. Vikt: ca 182 g.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 februari 2019
kl 19:57:51
350 kr
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver